Sıkça Sorulan Sorular (SSS) Sayfası Nasıl Hazırlanır?

E-ticaret sitenizi profesyonel eller yardımıyla oluşturdunuz. Eksiksiz bir site olması için sadece son birkaç adımınız kaldı. Bunlardan biri de sıkça sorulan sorular (SSS) sayfası. Bu sayfanın her sitede var olması gerektiği gibi e-ticaret sitenizde de yer alması gerekiyor. Site ziyaretçileri sizinle iletişime geçmeden önce merak ettiklerine SSS sayfasından kolaylıkla ulaşabilmeliler. Sıkça sorulan sorular sayfasında ürünleriniz, ödeme biçiminiz ve hizmetleriniz gibi birçok soruyu yanıtlamanız gerekmektedir. Sorular kalıcı ve yineleme ihtiyacı az olan cevaplardan oluştuğu için iş yükünüzde otomatik olarak azalma görülür. Ziyaretçileriniz de sizinle iletişime gerek duymadan merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşabilir.

SSS Sayfası Nasıl Olmalı?

Sıkça sorulan sorular sayfası daimi ve potansiyel müşterileriniz sitenize uğradığı zaman anlamadığı konularda cevap bulmaları için vardır. Bütün kullanıcılar alacakları ürün ve hizmet içeriği hakkında bilgi sahibi olmak ister.  Size telefon ya da mail yoluyla ulaşabilecek olsalar bile SSS sayfasını tercih ederler. Sizden cevap beklerken beklemek ve vakit kaybetmek istemezler. Tabi bunlar sizin için de geçerli durumlar. Ziyaretçilerinize cevap vermek için harcadığınız süre zarfını markanızı daha iyi bir konuma getirmek için harcayabilirsiniz.

SSS sayfaları genelde metinlerden oluşan klasik bir görünüme sahiptir. Siz bilgi verici görseller ekleyerek geliştirebilirsiniz. Cevap metinlerinizi görsellerle destekleyerek kullanıcılarınız üzerindeki etkisini arttırabilirsiniz.  Bu sayede cevaplarınız da daha anlaşılır olacaktır.

Sıkça sorulan sorular sayfasını hazırlarken sorularınızı başlıklar oluşturarak hazırlamaya özen göstermelisiniz. Maddeler halinde hazırladığınızda, kullanıcılar aradıkları soruların cevaplarına kolaylıkla ve yorulmadan ulaşabilmelerine imkan vermiş olursunuz.

Sıkça sorulan sorular sayfasında soruları ve cevapları net bir şekilde oluşturmalısınız. Bu sayede kullanıcılar sıkılmadan, hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirler. Ayrıca anlayamadıkları bir şeyle de karşılaşmamış olurlar. Siz de sorularınıza uzun cevaplar aramak zorunda kalmamış olursunuz.

Sitenizi her yaştan ve kesimden insanların ziyaret edeceğini unutmayın. Elinizden geldiğince cevapları anlaşılır ve açık oluşturursanız bütün ziyaretçilerinizi memnun bırakabilirsiniz. Memnun bırakamadığ

ınız her ziyaretçi siteniz için kötü reklam oluşturur. Karışık, yorucu ve kafa karıştırıcı bir SSS sayfası sizi faydadan çok zarara uğratacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR